| Wehrmacht a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu evaluarea nationala la mate,
Deci,zice asa:
1, 73 mai mic decat rad3 mai mic decat 1, 74(Daca pun semnele alea mai mic/mai mare nu se mai vede intrebarea...nu stiu de ce.)

Mie mi-a dat Aria terenului 400rad3 si am scris asa:

1, 73 mai mic decat rad3 mai mic decat 1, 74 deci 400rad3 nu are cum sa fie mai mare decat 700.Este bine sau trebuia sa fac calcule?

Si la reprezentarea grafica a functiei trebuie sa fac f de niste numere alese de mine si sa trasez ala da?

1 răspuns:
| OnnyMady a răspuns:

Trebuie sa calculezi, si sa faci comparatia...iei vreo 2 puncte pe ce ai scris