| bibistrocelcrocobazdugat a întrebat:

Am o intrebare legata de obiectele care sunt picate pe parcusul anilor la facultate. De exemplu (banal) in anul 1, 2, 3, 4 am cazut in fiecare semestru la lb. engleza cu 4 dar am luat examenul in sesiunea de restante. Intrebarea mea este ca la sfasit, pe foaia matricola, apar acele note de 4 cum ca am cazut sau cele finale cum ca am trecut?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Se trece ultima nota corespunzatoare fiecarui an de studiu respectiv, cea de la restanta sau cea de la marirea notei.