| DjReal a întrebat:

Am o intrebare urgenta pentru cineva apropiat, cine imi poate spune daca la facultate, la cu taxa se da bursa de ajutor social? si daca stiti vreau si argumentele necesare sa le prezinte, pentru ca secretariatul sustine ca nu se daustraight faceastept raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa de ajutor social se poate acorda studentului de la invatamantul superior de stat, cursuri de zi, fara a se face distinctie daca este pe un loc fara taxa sau cu taxa. Ea se acorda in conformitate cu HG nr. 445/1997, anexa nr. 2, anexa care a fost modificata prin HG nr. 558/1998. Studentul trebuie sa indeplineasca conditiile prevazute in aceasta anexa, pct. 8-12. Anexa o poti citi aici: http://juridicisjiasi.net63.net/......a%202.pdf. Numai bine!

1 răspuns:
| DjReal explică:

Multumesc mult pentru raspunshappyrespect si bafta multa