| EDYTZA210MAFIOTU a întrebat:

Am o intrebare va rog: Ce inseamna eseu? e ca un fel de referat dar mai scurt?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eseul este un studiu despre ceva. De exemplu, o tema literara sau stiintifica. Nu se bazeaza neaparat pe alte surse, este compus mai mult din originalitatea autorului si nu are vreodata pretentia de a epuiza subiectul.

| Papillon09 a răspuns:

Lucrare literară, filozofică sau științifică în proză, care tratează un subiect fără a-l epuiza. /

| Sinceritate a răspuns:

Eseul-inseamna sa iti exprimi tu opinia despre acel ceva liber sau pe anumite cerinte

| CosminDami a răspuns:

E o compunere cu un anumit nr de cuvinte (ex uneseu de 300 de cuvinte)