| qwertzzz a întrebat:

Am o mare problema. Am terminat profilul MI - Matematica Informatica, cel mai bun profil din liceu, am intrat cu 9, 46. Ei bine, acus dau bac-ul, dupa care urmeaza inscrierea la facultate. Mentionez ca media generala pe cei 4 ani de liceu nu o stiu, dar oricum, este peste 8 si sub 9.
M-am gandit la niste facultati precum: Geografia Turismului - Iasi, Cuza, Copou, sau la o facultate care se numeste Ion Ionescu de la Brad, tot in Copou, unde este o specializare, Controlul si expertiza produselor alimentare( din cate am inteles, ajung la OPC ).
As dori sa aflu mai multe detalii, daca stiti pe cineva la aceste facultati, sau eventuale sugestii, unde sa ma mai inscriu. laughing Multumesc.

1 răspuns:
| SergiuM a răspuns:

Eu asi zice sa incerci si al cluj la babes boyoy,la turism,cred ca te incadrezi la medie,sau daca nu mai incearca la iasi,depinde de care esti mai aproape,dar iti recomand sa alegi ori cluj ori iasi pentru ca sunt foarte recunoscute.
Sa nu da la spiru!

Eu zic totusi sa te consulti cu nu prof sau o persoana care stie despre ce e vorba, intreaba-ti dirigu/a, sunt sigur ca te poate ajuta!

Bafta mai departe!winking