| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire. La Evaluarea Nationala, subiectul III, 1, c), unde trebuia sa aflam masura unghiului dintre dreptele MN si NB am rezolvat folosid numerele pitagorice. In barem era alta rezolvare. Rezultatul e acelasi dar se puncteaza daca am rezolvat prin aceasta metoda?

11 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Daca ai ajuns la raspunsul corect se puncteaza.
In mate exista cel putin 2 posibilitati de a rezolvat un exercitiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol, cum naiba de am pus intrebarea asta aici? Si cica n-am probleme psihice...sa mi-o mute careva ca eu nu stiu.

| KamaSutra a răspuns (pentru anonim_4396):

Cicalaughing)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Se mai intamplawinking

| AgentBomboana007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca nu esti mai nebun decat mine!
Nimeni nu ma intrece! laughing)

Mie, toata lumea imi spune ca-s nebuna, altii imi spun ca am nevoie de psihiatru, ca psihologul nu are ce sa-mi mai faca! laughing
Nu esti nebun si n-ai probleme, doar ai fost putin neatent!winking

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AgentBomboana007):

Stai sa vezi cat de nebun sunt eu! inainte cei mai nebuni aveau camasa de forta...m-am nascut eu si au inventat camera alba izolata la 100 de metri sub pamant.

| doreal a răspuns:

Nu conteaza rezolvarea, ci conteaza rezultatul. Daca rezultatul tau e bun, atunci e ok.

Răspuns utilizator avertizat