| EugenEB a întrebat:

Daca la matematica la BAC, nu am scris exact ca in barem dar am ajuns la rezultatul final, adica l-am scris acolo se puncteaza?
Era o matrice si trebuia sa aflu numarul A, am scris ca a=1 ca in barem, dar nu am rezolvat ca acolo.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, se puncteaza rezultatul si toate etapele parcurse ce apar in barem. Ce nu e scris pe foaie si trebuia, nu se puncteaza. De exemplu, din 7 puncte iei 4.

| EugenEB explică (pentru Adry05):

Trebuia sa zicem BXB=2B, eu am scris cat este 2b si direct rezultatul, bxb nu l-am mai pus sper sa imi dea macar jumate.

| Adry05 a răspuns (pentru EugenEB):

Cate puncte erau pe exercitiu?

| EugenEB explică (pentru Adry05):

| EugenEB explică (pentru EugenEB):

Am scris cat este 2B, si am pus direct a=1, era evident.

| Adry05 a răspuns (pentru EugenEB):

Atunci probabil iei macar 3.

| anamariarot a răspuns:

Poti detalia modul in care ai rezolvat?