| AlecsandraMN a întrebat:

Am o prietenă care acum intră în clasa a 9-a la liceu și e la filologie. La ce materii va da teze? Mă puteți ajuta?happy

5 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Romana, Istorie sau geografie, latina si o limba straina la alegere.

| Jeremy1 a răspuns:

Romana, engleza (sau franceza, depinde de limba principala a lor), latina si istorie sau geografie, la alegere.

| princess a răspuns:

Din cate tin eu minte dadeam teza la romana,la istorie, engleza sau franceza si nu stiu daca la fizica sau la chimie nu imi mai aduc aminte sigur, stiu doar ca la matematica nu se dadea laughing. acum nu stiu daca s-au mai schimbat legile pana acumbig grin

| MihaEla_8742 a răspuns:

Romana,istorie,o limba straina si geografie!

| AlecsandraMN explică:

Mulțúmesc:*