| Allex277 a întrebat:

Am o problem la plecarea din rampa cu spatele, si nu-mi dau seama cum se tine o mașină din ambreiaj
Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasi usor de ambreaj pana simti ca tremura masina. Te poti folosi de frana ori frana de mana ca sa tii masina in loc. Dupa care dai acceleratie si lasi usor ambreajul. Bafta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu frana de mana trasa incepi sa lasi usor ambreiajul si sa calci usor acceleratia in timp ce frana de mana tot asa o cobori usor. O sa simti ca si cum se lasa cumva masina in jos. In momentul acela ridici piciorul de pe ambreiaj, calci mai tare frana si lasi frana de mana jos de tot