| robyroby a întrebat:

Am o problema de logica pentru voi. Cine stie, primeste fundita.

Un caine se plimba cu o tinichea legata de coada. De cate ori tinicheaua lovea pamantul, cainele isi dubla viteza. La inceput cainele se plimba cu viteza de 1 metru / secunda, si tinicheaua loveste pamantul din secunda. Sa se afle viteza cainelui dupa 1 minut.

18 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

120 m/s? Mă dau bătută!

| Just Kiddin' a răspuns:

2 la puterea 60 m/s

| ellene a răspuns:

Dupa un minut cainele oboseste si se opreste laughing

| OnlyHope a răspuns:

Cred ca 3600 m/s.

| OnlyHope a răspuns:

3600m/s

| OnlyHope a răspuns:

Cred ca 3600 m/s, asa-i?

| robyroby explică:

Loveste pamantul din sec in sec.

| myhay144 a răspuns:

Pai vine asa:1\2\4\8\16\32\64\128\256\512 si nu stau pana la final, dar cred ca logica este ca nu ajunge un caine la viteza asta, sau cum vine asta:''si tinicheaua loveste pamantul din secunda? pentru ca nai zis din secunda in secunda, deci viteza s-ar putea sa fie si 2 metri/secunda... funta?

| GeorgeRadu a răspuns:

576. 460. 752. 303. 423. 488 ma de nu-i asta tare curios ii cat ii raspunsu' laughing zi-mi-l te rog big grin

| ionutzzzu a răspuns:

60 de metri/secunda... E simplu...

| Abcfunny a răspuns:

60 m/s ...problema la fizica?

| sergiu76 a răspuns:

2 la puterea 60?

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

" si tinicheaua loveste pamantul din secunda "

ori nu ai formulat tu corect, ori n'are rost happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 la puterea 59 metrii/sec

| spy2o a răspuns:

60 m/s? da nici tu nu scrii prea clar..."si tinicheaua loveste pamantul din secunda "confused

| Freshtoxick a răspuns:

1 m/s, logichappy

| addyzz a răspuns:

2 la puterea 59? sunt curios sa aflu rasp

| geo23 a răspuns:

2 la puterea 59 m/s