| EnjoyTheSilence a întrebat:

Am o problema legata de orele de educatie fizica si sport, imi dau totat silinta insa unele exercitii imi depasesc conditia. din acest motiv apar si note mici, note care influenteaza drastic media. Initial, parintii mei nu au fost de acord cu obtinerea unei scutiri, fie ea partiala sau totala, dar anul acesta am reusit in sfarsit sa ii conving ca ar fi mai bine asa. Am mers la mediul de familie, insa ni s-a spus ca nu poate elibera o astfel de scutire, mai ales in conditiile in care nu exista afectiuni reale, pentru ca au si ei controalele lor si se tem ....asa ca ne-au trimis la un institut de medicina sportiva. Pe site-ul institutului era afisata o lista de preturi in care se preciza ca eliberarea unui aviz medico-sportiv costa 50 de lei. Intrebarea mea este: VA FI NECESAR UN CONSULT INAINTE DE ELIBERAREA AVIZULUI? pentru ca atunci s-ar mai adauga 100 de lei

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca e nevoie un consult, dar daca nu ai nicio afectiune sa nu te astetepti la scutire.