| rebecusca a întrebat:

Buna,TPU! Eu nu prea sunt asa sportiva,imi dau destul de mult silinta,dar am unele probleme,printre care, flotarile.De curand am dat la sport norma la flotari si n-am facut,asta-i viata,daca nu pot, nu pot.Profesorul mi-a pus 6; intr-o situatie identica se afla si o colega,ea si-a scos scutire, dar eu nu-mi scot.Am auzit ca profesorul trebuia sa ne puna sa facem altceva in locul flotarilor.Este adevarat? Precizez ca am note foarte bune, de 9 si 10(semestrul trecut am avut numai 3 note de 9)

1 răspuns:
| countingstars a răspuns:

Doamne, da ce profesor ai? Cum sa-ti puna 6 pentru ca nu poti sa faci flotari? Eu n-am facut o flotare in viata mea si nu mi-a zis nimeni nimic. Bine, acuma trebuie sa vada si el ca macar iti dai silenta, dar nu reusesti. Daca zici ca nu poti si nici macar nu vrei sa incerci, e normal sa-ti puna 6. Legat de flotari, cred ca depinde in ce clasa esti, dar banuiesc ca esti la liceu, pentru ca in generala e chiar ciudat sa fii in situatii din astea. Si depinde si de la profesor la profesor. Eu stiam ca exista proba de gimnastica sau ceva de genul, nu neaparat doar flotari. Asa ca nu vad de ce ti-ar pune nota doar pe flotari, nu mai zic de 6! Ar trebuie sa-l intrebi si sa vorbesti cu el, parerea mea.winking