| VIATAeGREA a întrebat:

Am o problema mare. am la o materie un 5 un 2 si un 3 pe semestrul 1 am media 7 din aceasta materie dau si teza, nu stiu ce sa fac si ma tem ca nu imi va iesi media 5. ce note trebuie sa iau ca sa imi iasa 5?(teza)si restul?

Răspuns Câştigător
| wild04 a răspuns:

Un 7 si un 6 sau trei de 6 si in teza macar un 5

3 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

5+5=10:2=5; 5+4+1=10:2=5; 7+5=12:2=6.
Sunt mai multe obtiuni.Se calculeaza astfel:
a+b+c=...:3=... imparti la numarul de note obtinute.Succes! Aa, si, teza o vei da la mijlocul semestrului, poate la sfarsit.Bafta! Funda?big grin

| madu1295 a răspuns:

Pai daca o sa iei cel putin 5 in teza, si-un 10 in oral, iti iese media 5, 7 pe primul cu 5 pe al doilea o sa ai media 6! happy

| SEBASTIANDER a răspuns:

Trebuie sa iei un 1 un 2 si trei de 4 si treci