| sandra144 a întrebat:

Am o ruda de o dor si ii troznesc articulatiile la maini picoare gat spate cam despre ce ar putea fi vorba?

3 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Daca o dor atatea sigur e batrana ruda, deci reumatism sau guta

| sandra144 explică (pentru petre059):

Nu e batrana are 24 ani reumatism da probabil dar daca imi poti da mai multe detalii ar fi bine

| petre059 a răspuns (pentru sandra144):

Si la varsta asta poate avea reumatism, eu am facut la 22 de ani reumatism poliarticular(ca la ea din cate se pare ) am facut tratament cu antibiotice analgezice ( luam 12 pastiel diferite la 6 ore laughing )Deci cel mai bine e sa mearga la doctor reumatolog sa-i de-a tratament corespunzator (dupa analize cred) ca ce am luat eu poate nu se potriveste la ea.Si regim alimentar, fara sare. Daca se umfla incheieturile sa treaca urgent pe mancare fara sare, nici paine sa nu aiba sare, si sa ia 3 aspirine pe zi pana ajunge la doctor.