| anonim_4396 a întrebat:

Am o tema la chimie pana maine si nu stiu cum sa o fac. zice: dati exemple de un corm care poate fi confectionat din 5 materiale. please help me:X

Răspuns Câştigător
| TheDevilIsHere a răspuns:

Un ce?laughingkrek ai vrut sa zici corpbig grin

pai ai putea lua --dulapul--

poate fi confectionat din lemn, fier,.,.,. mai gasesti klo ceva ca n-am de gand sa caut acum prin carte pui ceva metale sper ca te-am ajutat fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

CORM s. n. Organism al plantelor superioare, format din rădăcină, tulpină și frunze, având o structură anatomică evoluată.

Nu prea inteleg cum ai putea confectiona asa ceva. Multe aberatii se mai fac in scoala romaneasca...

| NutellaNutella a răspuns:

Corp*. scuze:*