| Adrian_Popa_1992 a întrebat:

Am picat bacul doar la o materie în 2011, acum dacă vreau sa dau pot sa dau doar la materia aia?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sustine BAC-ul doar la materia picata, solicitand in cerere sa se foloseasca notele din 2011, de la materiile la care nu vrei sa mai dai BAC-ul, ca ei sa caute in arhive.

Daca nu ai fost capabil sa iei BAC-ul acum 13 ani, cand aveai materia proaspata incap, ce sanse ai sa iei acum bac-ul cand nu mai sti nimic de acum 13 ani si nici sa inveti mai mult deact atunci, nu ai?
Eu cred ca trebuie sa fii realist!

| Furnicuta000 a răspuns:

Cele mai tampite raspunsuri le da duduia Violeta. Si banuiesc ca adminii o sa imi stearga mie raspunsul in loc sa ii stearga ei contul.
Cum sa ii spui unui om ca nu e in stare sa ia bacul la o materie? Un amarat de examen pe care il iei daca citesti niste pagini si lucrezi din cartea de exercitii. Oricine care stie sa scrie si sa citeasca are sanse sa ia bacul. Nu e teza de doctorat, e un examen dintr-o materie care nici nu e foarte vasta. La facultate dai examen la o singura materie si inveti sute de pagini pentru el, mai mult decat inveti pentru tot bacul.
Deci nu mai descuraja omul ca eu am vazut zeci de exemple de oameni la 30-40-50 ani care au invatat si l-au luat. Nu inseamna ca esti handicapat daca au trecut 13 ani de cand ai terminat liceul, din contra, esti mai destept acum decat erai la 18 ani

| laurentiu80 a răspuns:

Dupa 13 ani la ce-ti mai trebuie BAC-ul?

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru laurentiu80):

Ce logica ai rolling on the floor, poate pe la 30 de ani a realizat ca vrea sa fie mai sus decat e acum, ca nu vrea as fie un nea ion care munceste pe maruntis toata viata.

| numeandprenumeu1 a răspuns:

Da, poti sa dai