| anonim_4396 a întrebat:

AM PLASTIFIAT DIPLOMA DE BAC ca fraierul.
Ce pot sa fac?
Daca trag de acele folii de plastic se rupe si hartia.

Cum se rezolva!?
A CERUT CINEVA DE LA LICEU O ALTA DIPLOMA DE BAC?

Sau stie cineva cum se poate dezlipi acele folii subtiri de plastic fara sa se strice diploma?

Cât de urât arată copia pe care o pot primi de la liceu?
Am inteles ca nu mai arata ca si diploma originala, ci ca este asa un petic de hartie care arata nasol

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să o lași așa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu vad care ar fi problema daca o lasi asa plastifiata? In niciun caz nu incerca sa o dezlipesti deoarece o vei rupe.
Daca totusi vrei neaparat alta mergi la liceu si spune ce ai facut, si daca ti se poate da alta diploma. Serios acum...cat de rau poate arata.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Noua diploma de la lice va arata la fel de frumoasa si de mare sau va arata ca un bilet ca si format!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evident ca poti cere un duplicat. E posibil si la certificatul de nastere sa primesti duplicat la cerere, pentru diploma cred ca pasi sunt mai usori.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ma interesaeaza dea ca duplicatul va arata exact ca oroginalul

| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Depinde, de la caz la caz.

| clausjoc a răspuns:

Dar de ce vrei sa o dezlipești? Eu am asa din 2002 de când am terminat, nu am avut niciun impediment cu ea asa, am terminat și facultatea și nu mi-a zis nimeni nimic. Mie personal mi se pare mai ok plastifiată.