| Lucasownwwnw a întrebat:

Salut, daca sunt corigent al doilea semestru si pe primul am media 8 si media anuala este peste 5, trebuie sa dau corigenta pentru semestrul 2 sau trec clasa fara sa dau corigenta?

Răspuns Câştigător
| kGeorge a răspuns:

Fă rost de niste bani, si cumpara o sticlă de tarie profesorului, ca altfel nu vad cum ai putea trece semestrul cu o medie acceptabila(de la 4 in sus), daca deja ai 1 si 2 la aceasta materie, si grabeste-te, ca altfel poate te trezesti cu vreun 3 sau 2 si pe la teza, si daca e sa se intample asa, nu te mai scapă nici dracu, cu media 2 vei incheia.
Ai noroc ca ai 8 pe primul semestru, ca dacă nu, nu mai aveai nicio sansa.
Baftă.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"trec clasa fara sa dau corigenta?"

corect. Dar de ce ai rămâne pe sem II?

| Lucasownwwnw explică (pentru sierra1):

Am deja 1 si 2 la mate. si am nevoie de un 10 si un 7 sau nota ft buna in teza ca sa iau 5. pana la urma raman corigent si trebuie sa dau corigenta doar daca am media anuala sub 5 nu?

| sierra1 a răspuns (pentru Lucasownwwnw):

ți-am răspuns deja

| kGeorge a răspuns (pentru Lucasownwwnw):

Fă rost de niste bani, si cumpara o sticlă de tarie profesorului, ca altfel nu vad cum ai putea trece semestrul cu o medie acceptabila(de la 4 in sus), daca deja ai 1 si 2 la aceasta materie, si grabeste-te, ca altfel poate te trezesti cu vreun 3 sau 2 si pe la teza, si daca e sa se intample asa, nu te mai scapă nici dracu, cu media 2 vei incheia.
Ai noroc ca ai 8 pe primul semestru, ca dacă nu, nu mai aveai nicio sansa.
Baftă.