| anonim_4396 a întrebat:

Am ramas corigent semestrul asta la chimie cu media 4. Daca in semestru viitor imi iese media 5, imi va iesi media anuala 4.50 si vreau sa stiu daca se rotunjeste....sau trebuie sa iau media 6 ca sa trec?

Răspuns Câştigător
| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Imi pare rau, prietene, dar nu se rotunjeste.Trebuie sa iei cel putin media 6 ca sa-ti iasa 5. Dar nu stiu nici cu media 5 pe ambele semestre daca treci...trebuie sa-ti dea de gandit si sa te pui cu burta pe carte! Sa inveti mai mult! Bafta si Craciun Fericit!

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media anuala nu se rotunjeste, asa ca va trebui sa ai media 6 pe sem.II.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se rotunjeste. Ca sa nu ramai corijent pe toamn trebuie ca pe semestrul 2 sa ai media minim 6.

| deeadeea111 a răspuns:

Trebuie sa iei 6 ca sa treci deoartece nu se rotunjeste

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu se rotunjeste! Semestrul II trebuie sa ai cel putin media 6 ca sa treci.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Media sase asa ca spor la invatat ca sunt destui tembeli in lumea asta

| michelia a răspuns:

Iti trebuie macar 6, cum ti-a spus dl. Ioandelasal, altfel ramii pe toamna.

| Lightning1997 a răspuns:

Nu,trebuie sa iti iasa minim 5 fix si pentru asta iti trebuie 6 pe al doilea semestru.

| CryChristiAN a răspuns:

Pentru a trece la chimie, trebuie sa ai cel putin media sase si cel mult media 10.
Succes si sarbatori fericite!

| Zatharra a răspuns:

Trebuie neapărat să iei 6 că media nu se rotunjeşte...

| xutza a răspuns:

Trebiue sa iti iasa minim 6..mult noroc!

| Iubitulmeuhusky a răspuns:

Nope, nu se rotunjeste. Trebuie sa ai media 6 ca sa treci big grin

| donnie112 a răspuns:

Doar media semestriala se rotunjeste nu si cea anuala, ca sa promovezi va fi nevoie sa socti media 6 pe sem 2

| PAmy99 a răspuns:

Edia anua anul se todujeste...trebuie s aai medeia 6 pe sem 2
funda? happy

| mihaamihaa98 a răspuns:

Itii trebuiee neaparat media 6. Daca nu veii daa corigenta in vara! App. cuu mediaa 5 itii iesee 4.50 si nu see rotunjeste
!

| KidDDDDDDD a răspuns:

Trebuie să ai media şase ca să treci, sau mai mare.

Sărbători fericite!

| andreea133 a răspuns:

Iti trebuie 6 sad

| Dracuqe a răspuns:

Media anuala nu se rotunjeste, exact cum a spus : Ioandelasal
Trebe sa iei 6 pe Semestrul 2, altfel iasa 4, 5 sau 4, nu stiu cum sa iti prea zic la asta, dar n-am ramas corigent in primul semestru toata viata mea happy