| salmankhan a întrebat:

In clasa 7 semestru I am ramas corigent la matematica cu media 4. semestrul asta trebuie sa imi iasa media 6 sa trec. daca imi iese media 5, 50 oare ma trece?

9 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Da, treci clasa. Si ar trebui sa te lase "goricent" si la Limba Romana pentru ca tu zici "goricent" in loc de CORIGENT/CORIJENT!

| AleXzpm a răspuns:

2 cuvinte iti spun: Esti retardat.

| alexandra1993 a răspuns:

Trebuie sa iti iasa minim 5 ca sa promovezi anul! Deci, daca vei avea 5.5 adica 6 pe semestrul asta adunat cu 4 de pe semestrul intai, iti va iesi media generala 5.00.Asadar, vei promova! Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| tunary a răspuns:

Da,te trece deoarece 5.5 inseamna 6 happy.Dar ai putea pune osu la treaba sa intelegi si tu matematica, pentru ca nu e chiar asa grea

| Lexuletz a răspuns:

Da

| darkrobi a răspuns:

Depinde daca te mai asculta in oral daca nu zi la profesor/a k vrei sati ridici media

| lov3ya a răspuns:

5,50 prin rotunjire e 6, te trece nu-ti fa probleme

| IrinaxD a răspuns:

Ar trebui sa te lase "goricent" si la romanawinking Si in legatura cu intrebarea ta.da treci pentru ca iti iese 5, 50 adica 6.Se rotunjeste media.