| anonim_4396 a întrebat:

Am ramas de 3 ori repetent in clasa a 7-a, nu m-am dus la scoala, am 16 ani, cum imi pot continua studiile? sunt din bucuresti multumesc dau funda happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Te poti inscrie la orice scoala care are clase de gimnaziu, LA CURS de ZI --- invatamantul obligatoriu este de 10 clase (inclusiv)! Poti sa-o faci chiar acum--- du-te si vorbeste cu directorul scolii, spune-i ca ti-a venit mintea la cap, si roaga-l sa te inscrie acum.

10 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Fara macar 10 clase nu faci nimic in viata te sfatuiesc sa iti continui studiile si sa faci liceul la seral si sa muncesti in acelasi timp, poate iti va fi greu dar trebuie happy

| benny a răspuns:

De ce il criticati poate nu s-a dus la scoala dintr-un anume motiv, poate nu a avut posibilitate si daca vrei sa continui poti sa te inscrii la o scoala fara frevcventa.

| Millanteria a răspuns:

Buna.
"Bravo"! Cum sa nu mergi la scoala? Nu te-ai gandit ca in timp iti va parea rau? Nu stiu ce poti face.Crede-ma, in viata iti va fi foarte greu, deoarece iti vor lipsi cunostintele. Eu acum nu te judec, n-am acest drept, dar mai gandeste-te.
Numai bine!

| harciog a răspuns:

Iti poti continua studiile dar pe banii tai dobitocule...Munceste si, in acelasi timp, iti continua studiile altfel risti ca la 80 de ani sa vrei sa faci facultate pe banii parintilor fi-r-ai al dreaku de dobitoc irecuperabil.

| anutza a răspuns (pentru harciog):

Ai dreptate dar ia-o mai usor, mai bine incurajeaza-l sa termine scoala, altfel se sperie si nu mai merge deloc

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Mergi l scoala in fiecare zi pentru a te trece clasa ca altfel nu vei avea un viitor prea bunsi o sa fc clasa a 7-a pana la 80 de anideci ai grija
PS:nu am dreptul sa te judec dar trebuie sa inveti pentru a avea o familie si un loc de munca sper ca te-am ajutat big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ce clasa esti sau erai cand ai incetat sa te mai duci la scoala?

| AntoniaOrman a răspuns:

Spune-i ca ti-a venit mintea la cap si vrei sa continui studiile.

| Malasuerte94 a răspuns:

1. Daca vrei sa treci clasele incearca sa nu mai ai parte de "anturaj"
2. Lasa pc-ul sa respire,, dar nu in baruri si pe strada
3. INVATA!
4.nimic deosebit nu ma astept la alt cv de la un copil din Bucuresti, ce nu a citit macar 2 carti cap coada + Bucuresti = droguri = bautura+tzigari = retarzi,,,,

| toica2 a răspuns:

N-am 3 ani, decima pot duce la orice generala sa imi depun dosaru? acu depinde care ma primeste?