| Zamfir_Alex_1997 a întrebat:

Am ramas la chimie corigent pe primul semestru mai am vreo sansa sa intru la examen daca iau o medie mai mare pe al doile

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Corigenţele de pe semestrul 1 NU au nici o relevanţă!
Poţi "scoate" media în semestrul 2 :)

Dacă media ANUALĂ la o materie este sub 5, atunci eşti corigent/ă pe vară :(
Iar dacă vei rămâne corigent/ă la 3 materii, atunci eşti ( direct ) REPETENT/Ă!

Vezi alte detalii în R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, dacă pe al 2-lea iei media 6 poți să intri în examen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca ai minim 6 media la chimie pe al doilea...

| Anca6991 a răspuns:

Depinde cu cat ai ramas corigent. Daca pe al doilea reusesti sa ai o medie astfel incat media anuala sa iti iasa 5, atentie, nu 4, 50 pentru ca nu se rotunjeste, nu mai ai nicio problema.