| bau0217 a întrebat:

Am si eu 3 intrebari la care as vrea un raspuns cat mai rapid:
1. Cum pot sa sterg/editez ceva ce am postat pe http://forum.portal.edu.ro in urma cu peste 3 ani.
2. Cum pot sterge contul de pe care am postat.
3. Daca sterg contul, ce am postat ramane pe site respectiv pe google?
(am postat intrebarea asta aici in speranta ca cine intra pe "Educatie si Cultura generala" are cont si pe edu.ro)

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Rogi administratorul.
2. Rogi administratorul.
3. Dacă nu şterge administratorul postarea în sine (sau thread-ul cu totul), prin ştergerea contului, doar va apărea "uknown" la numele utilizatorului dar conţinutul postului se va păstra.
De asemenea, e bine de ştiut că o perioadă după ce îţi şterge administratorul postarea (presupunând că face asta), pe google va fi în continuare găsit post-ul iar la click va fi afişat mesajul de "page not found". Durează o perioadă până dispare şi de pe Google pentru că trebuie ca procesul de reindexare să fie complet.
Succes.