nony
| nony a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru.Cand eram mai micut am citit o carte, se numea ¨Totul se plateste¨ dar nu mai stiu autorul sad
Cartea incepea asa : Un om l-a salvat pe un mare bogatas de la a fi calcat de masina, ala fiind beat.Il invita acasa in semn de recunostiinta si il angajeaza pe post de sofer. Dar actiunea interesanta este ca sotia lui vroia sa-si omoare sotul, pentru a-i ramane averea... Cam asta e in scurt. Daca aveti idee despre ce e vorba va rog sa-mi ziceti kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost si un film cu tema asta, autorul este James Hadley Chase, se gaseste de cumparat pe net, sper ca asta este.

7 răspunsuri:
nony
| nony explică:

@Raiden, am cautat, stiam titlul, dar nu stiam autorul.Asa este, James Hadley Chase este autorul. Aveti vreun link sa o pot downloada sau o aveti in format Rar vreo unu? Chiar vreau sa citesc cartea asta happy

| JeSa a răspuns:

Buna! Totul se plateste de James Hadley Chase. Pa, pa!

| pepe a răspuns:

Cartea lui James Hadley Chase am citit-o şi eu acum mulţi ani.
Ecranizarea romanului nu este foarte reuşită dar merită vazută.

| Raiden a răspuns:

Totul se plateste de James Hadley Chase?

| Raiden a răspuns:

Daca este asta gaseai foarte usor autorul la o simpla cautare pe google :d.

| Raiden a răspuns:

@ nony.
Pai da. daca stiai cum se numeste cartea aflai la un simplu search pe google cine a scris-o.
Scriai doar "totul se plateste de".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este vorba de cartea scrisa de James Hadley Chase.