| bvampeires a întrebat:

Am si eu nevoie de o explicatie! Ce inseamna sa analizezi textul la nivel sinctactic, fonetic si stilistic? As vrea eplicatiile pe rand mai intai sinctactic si apoi fonetic... Urgent va rog, raspunde-ti doar daca intr-adevar stiti, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nurofennn a răspuns:

A aniliza un text la sintactic inseamna sa iei fiecare cuvant si sa.l analizezi. A analiza un text la nivel fonetic inseamna sa spui ce elemente fonetice se gasesc acolo[aliteratii, asonante, diftongi, triftongi, hiaturi]. Si a analiza un text la nivel stilistic inseamna sa iei fiecare figura de stil si sa explici semnificatia ei. Sper ca te-am ajutatbig grin