| Albinuța767 a întrebat:

Am și eu o întrebare cred că e prostească. Nu prea mi-a plăcut matematica in gimnaziu dar la liceu poate o să ma descurc. Adică as putea merge la mate info la Spiru Haret? Acolo e greu?

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Daca nu-ti place matematica si nu te pricepi prea bine n-ai ce cauta la mate-info, poate ca iti va place pe parcurs si te vei tine si vei invata insa daca reusesti doar sa treci cu 5 la mate sa nu ai sanse mari la BAC fara sa iei meditatii... Sunt 3 tipuri de subiecte M1 (care-i la mate-info, cel mai greu) Stiinte naturale parca unde-i al 2-lea cel mai greu si M-tehnologic unde-i cel mai usor.
Nu stiu nimic despre Spiru Haret dar si la un liceu mai naspa poti avea probleme cu matematica daca nu te stii, este suficient sa dai de un prof mai sofisticat.