| Mariusflorin2341 a întrebat:

Am si eu o intrebare, cum e sa stai la o gazda, deoarece sunt clasa VIII-a, iar cand o sa ma duc la Liceu, am de ales dintre camin si gazda, e chiart atat de urat la >gazda?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă ai camera ta e relativ ok, nu prea te interesează restul. La cămin depinde peste cine dai, totul depinde de noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte urât în gazdă, mai ales dacă vei sta cu vreun pensionar plictisit care să îți țină cont la toate. Ce mănânci, la ce oră intri în casă, când pleci, unde pleci, iar pe lângă plata camerei va trebui să îl ți și cu mâncare. Eu din anul 2009 locuiesc numai cu chirie și un timp am locuit și cu gazdă. Mai bine este într-o chirie, o cameră ( chiar și de cămin), unde să nu stai în aceeași încăpere cu proprietarul. Cu cât stai mai departe de proprietar, cu atât mai bine. De multe ori proprietarii mai consumă și alcool și nu o singură dată s-a întâmplat sa fiu scos afară la 3 dimineața cu haine cu tot sau sa îți impună "tu mâine pleci, asta este casa mea", deși ai plătit și nu vrea să recunoască asta. Suni la poliție și nu are ce să facă. Nu vreau să te sperii, însă îți spun experiența mea ca să știi prin ce am trecut eu și nu am fost un adolescent pe atunci. S-a întâmplat să aterizez în casă cu homosexual, la început nu l-am bănuit însă când am văzut ca a început să se dea la mine am fugit mâncând pământul. Poți râde, dar nu este deloc amuzant. Tu poți da peste un pedofil, trebuie să gândești și asta. Mai bine la cămin, băieți de vârsta ta și poate îți faci și prieteni noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde extrem de mult la cine stai. Poate varia de la oribil la super frumos. Deci e riscant.

| Robertandrei4858 a răspuns:

E super ok in gazda, la camin nu ai nici un fel de libertate si sunteti mai multi in camere.