| Raduqweqt a întrebat:

Am și eu o întrebare, doamna diriginta ne-a trimis structura anului școlar 2022-2023 și am văzut ca este cu module, ma mai pot muta de la un liceu la altul, nu afectează într-un fel aceste module mutarea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se vor putea face transferuri, probabil asemanator cu situatia de acum, respectiv in vacanta de iarna si vacanta de vara. In orice caz se va emite un nou regulament-cadru de organizare si functionare a unitatilor din invatamantul preuniversitar si acolo vor exista si noile prevederi privind transferul elevilor.

| UserRo10 a răspuns:

Poti sa te muti vara aceasta si daca difera profilul vei da diferente la anumite materii. Noua structuta incepe din toamna, deci nu iti va afecta mutarea