| casian55 a întrebat:

Salutare TPU, stie cineva cum se va proceda cu transferurile cu noua structura pentru anul scolar 2022-2023? De doi ani doresc sa ma transfer si tot primul respins am fost.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu a aparut nimic nou privind transferul, prevederile au ramas aceleasi. Probabil in perioada urmatoare o sa fie modificate, conform noii structuri a anului scolar.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti eligibil si nu intrunesti conditiile legal de transfer, atunci vei fii respins mai departe.

| casian55 explică (pentru Violleta2022):

Le intrunesc, asta nu ar fi o problema. Locurile super limitate sau inexistente sunt problema, bineinteles, problema ce nu tine de mine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru casian55):

In cazul in care clasa s-a completat si nu mai sunt locuri, atunci directorul scolii iti poate refuza transferul si este perfect legal acest lucru.