| chivumaria a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de admiterea la liceu pot trece pe lista si licee care au intensiv engleza iar eu nu am dat examenul de bilingv? astept raspunsuri cat mai repede posibil va rog

5 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Da, intensiv nu e acelasi lucru ca bilingv

| andre999 a răspuns:

Da poti fara nici o problema.

| x_7728 a răspuns:

Da, poti. Intensiv engleza nu necesita examenul de bilingv, iar diferenta dintre cele doua e ca la bilingv faci geografia/istoria sau alt obiect in engleza, pe cand la intensiv nu.

| thedoll2010 a răspuns:

Da, intensiv inseamna altceva decat bilingv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La intensiv nu trebuie sa dai examen, la liceu bilingv trebuie sa dai ca este cu predare in doua limbi.La intensiv, inveti, la bilingv deja sti.