| Barzote a întrebat:

Este nevoie de examenul bilingv pentru admiterea in clasele cu predare intensiv engleza de la liceu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este nevoie de un examen la engleza, atat pentru profilul intensiv engleza, cat si pentru cel bilingv engleza, sunt 2 profiluri diferite.

| Barzote explică (pentru Ioandelasal):

Proba la limba engleza ( scris + oral ) s-a dat doar pentru admiterea la liceele bilingve.
Nu inteleg ce examen la limba engleza este necesar pentru clasele cu predare intensiv engleza.
Te-as ruga sa fi mai explicit.
Multumesc,

| Ioandelasal a răspuns (pentru Barzote):

Pentru a intra la un liceu cu profil intensiv engleza este necesar acelasi examen ca pentru bilingv, trebuie sa ai un anumit nivel la engleza, nu o inveti de la inceput.

| Barzote explică (pentru Ioandelasal):

Nu toate liceele cer acel examen ca pentru bilingv pentru a intra la clasele cu predare intensiv engleza.