| supercoconut11 a întrebat:

Am o dilema in legatura cu alesul unui liceu. Tot caut un liceu bilingv engleza, decent, nu foarte bun, deoarece sunt mai mult ca sigur ca nu voi lua nota mare in examenul la mate, iar la romana ma astept la un 9. Deci imi poate da cineva o lista de licee filo, bilingv engleza, pe masura mediilor mele? dau funda happy

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Ce inseamna nu voi lua o nota mare? Ca nu putem face nicio medie asa. 9 la romana e nota foarte buna.Eu zic sa alegi totusi si licee foarte bune.Ai o lista intreaga de completat si poti pune mai mult de 2 - 3. Daca nu intri la acelea, nu e nicio problema, dar macar ti-ai incercat norocul. Nu trebuie sa iti tragi standardul in jos din cauza unei note la mate.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce județ ar dori domnia ta să facă liceul bilingv, decent?

| 120bulevard a răspuns:

Du-te pe site-ul admitereliceu pune judetul in care te aflii si cauta liceele bilingv engleza, fiecare liceu are un scor si de acolo poti sa tragi concluzia daca iti convine, e decent sau nu.

| 120bulevard a răspuns:

In fine, trebuia sa ne spui si judetul, e ca si cum ai zice ca vrei sa pleci in vacanta in Grecia dar nu stii unde ca e frumos afara