| DeDeW a întrebat:

Am si eu o intrebare:
"stiu ca la profilurile din care poti sa iesi(e un fel de a spune) asistenta medicala sau doctor fac practica la morga ca sa invete sa faca injectii si alte chestii.....la profilul stiinte sociale sau filo ce practica se face?"

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Bună
la filo şi ştiinţe sociale nu faci practică
E vorba despre profile umane aici,
filo se occupă cu limbile străine, mă rog, iar ştiinţele sociale mai mult pe social, istorie, geografie happy
Numai bine!

2 răspunsuri:
| deea857 a răspuns:

Nu se face in liceu nici un fel de practica la morga, asta se facea acum 20 de ani la liceele sanitare, acum se face doar in facultate. Practica faci doar la licee cu PROFILE (nu profilurile laughing ) tehnologice (mecanica, comert, etc.) La liceele teoretice nu faci practica deloc

| Miickeii a răspuns:

La filologie se practica limbi strainee big grin.