| DeDeW a întrebat:

Am si eu o intrebare:
"stiu ca la profilurile din care poti sa iesi(e un fel de a spune) asistenta medicala sau doctor fac practica la morga ca sa invete sa faca injectii si alte chestii.....la profilul stiinte sociale sau filo ce practica se face?"

4 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Nu se face nicio practica la liceu, unde sunt profilele astea, ci in facultate.

| LoveToHate a răspuns:

Nu se face practica la profil de stiinte sociale si filologie.
Pentu a deveni doctor sau asistenta medicala trebuie sa faci facultate.
In facultate se face practica la morga si invata sa faca injectii si alte chestii.

| Niiiicu a răspuns:

Buna eu sunt la stiinte sociale si nu am facut practica decat verbala(spre exemplu am facut pe avocatii si oameni ai legi, pe profesori si parinti si cam atathappywinking nicidecum la morgahappy

| Dianaㄨ a răspuns:

Nu se face practica de niciun fel, nu este in program practica la filologie sau stiinte sociale.
Daca profesorii vor sa va antreneze, veti fi antrenati in drept, litere, etc.
Succes!