| CurcubeulColorat a întrebat:

Am si eu problema.Am de invatat pentru maine la istorie cam vreo 2 pagini de caiet studentescbig grin si ma tot chinui si nu reusesc sa retin nimic! Stiti cum e istoria. ani multi... Ce sfaturi imi puteti da ca sa reusesc sa invat macar jumatate din lectie.Cu ciocolata credeti ca merge? Ma ajuta cu ceva?

Răspuns Câştigător
| PaNkAkE a răspuns:

Ook eu am invatat aseara 10 pag pur si simplu iei fiecare fraza si o repeti de 2 trei ori si asa cu fiecare pana invetzi papagaleste si cang ai invatat asa incerci sa te gandesti la cei ai retinut si formulezi cu cuvintele tale sper ca-ti foloseste cel putin asta este metoda mea de invatare

3 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Cel mai bine e sa ignori anii si sa inveti doar povestea, care de cele mai multe ori e chiar foarte interesanta. sigur, trebuie sa ai noroc sa ai ca profesor pe cineva care apreciaza inteligenta si nu doar memoria.

| CurcubeulColorat explică:

Am invatat cu prima metoda...si am reusittlove struck am luat 10love struck

| alexutza390 a răspuns:

Copiutelaughing