| Aleexaandra a întrebat:

Am de invatat mult la istorie... cum invat atata pana maine?sad Cum sa retin mai usor? Funda!:*

Răspuns Câştigător
| xPinkSunShine a răspuns:

Citeste mai intai textul pe care trebuie sa il inveti.Trebuie sa intelegi "mesajul". Apoi dupa ce citesti, vei vedea ca stii lectia/lectiile.

Stii ce e ciudat? laughing
Ca eu maine dau test la istorie si am avut 11 pagini de invatat happy
Stii ce am facut? M-am organizat.Mi-am invatat totul foarte usor, pentru ca nu am avut necazuri la cuvinte(adica am stiut ce inseamna" si dupa ce am citit de cateva ori fiecare lectie mi-am dat seama ca eu chiar stiu.Acum tot ce mai imi ramane de facut este: maine dimineata cand ma trezesc,pana mai stau in pat imi voi repeta lectiile in gand, si gata! Sunt pregatita pentru "minunatul" test! laughing

P.S : Tine-mi pumnii laughing

Iti urez mult succes si chiar sper ca te-am ajutat macar putin happy

Pa, pa!

1 răspuns:
| Candice a răspuns:

Pai asigura-te ca nu vei fi deranjata sau distrata de alte lucruri, concentreaza-te pe ce ai de facut. Daca ti-e mai usor recompenseaza-te cu biscuiti ceva la fiecare fragment pe care il inveti. Important e sa nu tocesti lectiile, ci sa intelegi ceva din ele