| hinata884 a întrebat:

Am si o intrebare pentru voi
eu trebuie sa ma apuc sa invat chimia din clasele a 9 pana la a 11 si nu stiu cu ce sa incep si cum... eu invat chimia pentru a intra la medicina...
si in anii de scl nu am facut deloc chimie...
deci in concluzie nu stiu deloc chimie...
si intr-un singur an adica pana in in iulie anul viitor trebuie sa invat chimia
va rog sa ma ajutati
mersi:*:*
dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| manowar1 a răspuns:

Pentru a intra la medicina, ceea ce trebuie sa stapanesti este chimia organica.o sa iti fie f greu sa inveti singura, de aceea te sfatuiesc sa apelezi la un meditator.eu acum am 32 de ani, si sunt medic rezident de 2 ani.cu toate ca am invatat la liceu chimie, am avut nevoie de meditatii.mult succes.

1 răspuns:
| Fanatic a răspuns:

Fara pregatire nu prea ai sanse...eu is la biologie chimie.si chimie mi se pare destul de grea...fa pregatire