| SingleForOne a întrebat:

Am terminat atestatul, si trebuie sa numerotez paginile. Mereu imi numeroteaza incepand de la cuprins, iar eu nu vreau sa cuprinda cuprinsul si foreword-ul.

Cum pot sa fac ca numaratoarea paginilor sa inceapa doar de la introduction cu 1?

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Aici ai tot ce-ti trebuie https://ancawebdesign.wordpress.com/......agina-3-4/

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii in proprietatile paginii la prima pagina pe care doresti sa inceapa numerotarea si setezi acolo (sa nu fie identic cu pagina anterioara).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce versiune de Word folosesti. Cauta pe Google: 'how to start page numbering from a specific page in Word' ori altceva de genul asta si o sa gasesti o gramada de rezultate.
Daca trebuie sa dai lucrarea aceea numai listata, poti sa o imparti in doua documente, unul cu paginile pe care vrei sa le lasi nenumerotate si unul cu cele care trebuie numerotate.