| Tade2005 a întrebat:

Am terminat clasa a11-a profesionala si vreau sa dau la invatamant Seral sau Frecventa Redusa. Imi poate spune cineva cum sta treaba. ce inseamna Seral sau Frecventa Redusa,.

2 răspunsuri:
| Regiii a răspuns:

Bună! Învățământul seral înseamnă ca te duci în fiecare zi, dar seara. Învățământul cu frecventa redusa înseamnă că te duci doar o data pe săptămână. La ambele faci 13 cls în loc de 12 și materia este simplificată, nu înveți cât învață un elev de liceu normal de zi. Eu sunt la frecventa redusa, dacă mai ai întrebări răspund cu drag. Ma duc o zi pe săptămână (uneori nici aia...) și materia e super ușoară. Ne pune note doar pe referate scrise după net. laughing

| Vld124 a răspuns (pentru Regiii):

Ce varsta ai? Daca am 18 Ani ma pot inscrie la liceu cu Frecventa Redusa? La Frecventa Redusa se merge dimineata sau Seara?