| blake_9218 a întrebat:

Am trecut acum clasa 9-a, dar nu imi place clasa. Vreau sa ma mut intr-o alta clasa la acelasi profil, deoarece in clasa aceea cunosc cativa dintre elevi. Deci cum trebuie sa procedez? ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Dena01 a răspuns:

Ok, pai atunci, daca esti ferm convins ca asta vrei, vorbeste cu diriginta sau dirigintele de la clasa ta, de acum si cum ziceam, va stii el ce sa faca. Sau cum spunea si @Jorj, mergi la secretariat si ceri informatii. Dar in asta cred ca sta toata treaba, in completarea unor hartii. Nu e mare branza, vei vedea :* Doar trebuie sa vorbesti cu cineva de la liceu.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vezi, poate este vreun coleg in clasa cealalta care vrea dincoace, atunci ar fi usor sa se faca o rocada, ma gandesc, vorbeste si cu cineva de la secretariat despre problema, la urma urmei ei se ocupa cu treburile astea. Si vorbeste cu parintii tai mai intai.

| rosto a răspuns:

Eu primele cateva saptamani de scoala deja o luasem razna, uram scoala, uram profesorii, uram colegii. Vreau sa iti spun ca apoi m-am atasat atat de tare de tot incat as mai fi facut o data liceul de dragul lor. happy Ai putina rabdare, asa se intampla mereu cand incepi ceva, orice inceput e greu. Este probabil ca dupa ce ii cunosti pe colegi sa iti dai seama ca sunt niste oameni valorosi, mult mai buni decat cei pe care ii cunosteai deja. happy

| rosto a răspuns:

A, atunci se schimba lucrurile. Nu, nu am avut astfel de specimene. Bafta multa!

| Dena01 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin, macar 2 saptamani, sa vezi ce si cum. E si normal sa 'te sperie'clasa, dar ai in vedere ca a fost abia prima zi. Inca nu ai nicio idee despre noii colegii, nu cred ca stii mai nimic despre ei, deci ai putina rabdare sa vezi daca intr-adevar nu-ti plac. De maine incepand, vei vedea, ca incet-incet se va mai destinde atmosfera.
Daca si peste cateva saptamani iti displace, vorbesti cu diriginta si ea va stii cum trebuie sa procedati. Parca va trebui sa completezi ceva cerere, nu stiu exact. thinking Trebuie sa stie ea ce trebuie facut.Sau el, nah tongue

Dar, mai asteapta putin, sigur nu esti singurul care gandeste asa. C'mon, a fost doar prima zi, putina rabdare.

Bafta! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vedeti ce paradox. Pe internet, pe TPU, vorbim cu atata relaxare si cu atata prietenie cu oameni pe care nu-i cunoastem, cerand sfaturi sau dand sfaturi, iar in viata reala nu reusim sa schimbam doua vorbe cu ceilalti copii din aceeasi clasa :| http://sp2.ro/019926

| Jorj a răspuns:

Eu zic ca e bine sa cunosti niste persoane, dar daca tu chiar vrei sa te muti, du-te la director cu parintele sau tutorele legal si el iti va spune exact ce sa faci sau du-te la secretariat.

| blake_9218 explică:

Ma ajuta si pe mine cineva?

| blake_9218 explică:

@Dena, pai nu e chiar asa pentru ca eu in clasa asta care sunt, sunt singurul care e din oras, restul sunt de la tara ...ma duc singur la scoala vin singur nu imi place.+ ca in clasa in care vreau sa ma mut sunt prieteni buni din fata blocului la mine tongue

| blake_9218 explică:

Pai dena stiu ca ma cam grabesc. dar sunt singurul din oras. in celalta clasa sunt baieti si fete din cartierul meu. cunosc jumate de clasa aproape. aici nu cunosc pe nimeni + ca nu am cu cine sa ma duc la scoala sa vin. si trebuie sa inconjor tot orasul sa ajung la liceu ...singur e cam naspa

| blake_9218 explică:

Hei rosto ...ai dreptate dar cum ziceam, nimeni nu e din zona cu mine, mai exact nimeni nu e din orasul care stau eu. toti vin din comune + ca am vb ceva cu niste baieti. fumeaza si o faceau pe smecherii nu cred ca despre genul asta de persoane te referi happy