| Emy007 a întrebat:

Am trei intrebari legate de liceul economic profilul economic:
>Ce materii sunt in clasa a IX-a?
>Din ce materii vom primi teza?
>Din ce materii se da BAC?

>PS

3 răspunsuri:
| Pau17 a răspuns:

1.aceleasi materii in afara de muzica si desen. [ faci rom, mate, engl, franceza, fiz, chimie, biologie, sport, religie, logica, calculatoare]
2. Teza dai din Mate, Romana, Engleza, Biologie/Fizica.
3.dai din romana, mate, ceva pe calculator si ai o optiune la alegere. poti sa iti alegi pe langa cele oligatorii inca o materie pe care o vrei tu.

| Razvan_Popescu_1994 a răspuns:

Salut, Emy!
Uita-te pe pagina asta :
http://ccvm.ro/
Din cate stiu eu o sa dai teza la matematica, romana si engleza.
Ca materi noi o sa ai economie si inca cateva, nu stiu exact ce.

| TxOcs a răspuns:

Pai...ai aceleasi materii, fara muzica si desen.
In clasa a9a materiile noi sunt: SCPS(studiul calitatii produselor si serviciilor), Contabilitate(Economie) si OUE(organizarea unitatilor economice)
In clasa a10a materii noi nu sunt, doar ca in loc de SCPS faci PMC(protectia mediului si a consumatorului(
Si CDL si in a9a si a10a ..adica practica,
Teza dai la romana mate si engleza
Bacul il dai la romana, mate, engleza si alegi intre economie sau geografie