| WeAreSmart a întrebat:

Am un coleg care da mana cu toti din auditoriu in fiecare dimineata. Credeti ca e normal acest obicei? Mai ales ca se transmit o groaza de microbi si mai e si epidemie de gripa acum.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Arata respect.In ce priveste epidemia de gripa, unde este? Ca nu am auzit. Poate la tine in cap.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa este normal doar ca o mare parte din tineri nu stiu asta din lipsa de educatie.

| WeAreSmart explică (pentru Salontanul):

Pai el umbla din banca in banca sa dea mana. Daca am face toti asa ar iesi tare aiurea laughing

| Salontanul a răspuns (pentru WeAreSmart):

Nu. Ca nu veniti toti o data. Veniti pe rand. Si daca dai mana cu colegul de banca este o jignire sa nu dai si cu ceilalti. Acuma, n-am inteles eu bine ce-i auditoriu. Ma gandeam la o "gasca" de cativa insi. Daca este vorba de o clasa intreaga este mai bine sa eviti. Saluti pe toata lumea si gata.

| lpavel a răspuns:

DA, e normal, e omenesc! Respecta si vei fi respectat! Nu baga in seama pe nimeni si nimeni nu te va baga in seama... Gripa nu se transmite printr-o strangere de mana ci prin tusit, stranut etc!

| MistretulPufos a răspuns:

Daca nu-si pune mana in gura eu zic ca nu are nimic, se poate spala pe maini

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, pai nu e bine sa te gandesti asa ca are omul o boala acum si nu mai e bine sa dai mana cu el, e normal, omul cand da mana cu un altul este o comuniune intre ei, nu se ia nimic, dar daca tu stai cu gandul ca o sa iei atunci o sa iei.
Sa ai o zi placuta!