| wolfyy8 a întrebat:

Am un prieten care nu a fost la examenul de capacitate de la sfarsitul clasei VIII mai poate intra la liceu?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu a dat Evaluarea Naţională, NU mai poate participa la repartizarea computerizată la liceu în anul acesta :(
Poate intra DOAR la Şcoala Profesională!

Dacă doreşte, poate să dea Evaluarea Naţională în sesiunea din 2015 şi apoi se poate transfera la liceu...

Vezi alte detalii în "Broşura Admiterii 2014" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai poate da evaluarea nationala in seria a II-a si apoi, in functie de media de admitere, sa intre la liceul care mai are locuri neocupate.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Poate da evaluarea nationala in seria a II-a, si apoi sa intre la un liceu care mai are locuri neocupate

| soloangel01 a răspuns:

O sa intre daca are noroc la un seminar sau ceva...mai bine se prezenta si lua 2 decat sa lipseasca!