| availablehandyman a întrebat:

Vreau si eu o explicatie cu examenele de capacitate la sfarsitul clasei a viii! deci daca i-au 5 la romana si un 3 la mate! pot intra la liceu (nu este un liceu cine stie ce), profilul la care vreau eu sa intru este de mecanic auto! avand in vedere ca medile anuale de pe 5-8 sunt: 7, 6,6,6! Va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| romaniaTEiubesc a răspuns:

Intra pe http://www.admitereliceu.ro/calculati-medie-admitere-liceu
aici iti poti calcula exact media de admitere si gasesti si liceul unde vrei tu sa intri si poti sa-ti faci singur o comparatie.