| anonim_4396 a întrebat:

Am un profesor care are pe facebook la carti preferate cartea Lolita.Nu e ciudat?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Am citit multe critici despre aceea carte, critici care erau pozitive, nu știu de ce erau critici pozitive și nu negative ( am putut doar să citesc 50 de pg din aceea carte. Mi s-a părut o scârboșenie de carte, un om de 40 de ani, atras sexual de fete de 12-13 ani, pentru că a avut o traumă la vârsta de 13 ani ( i-a murit prietena de atunci cu care a făcut sex). Eu nu sunt specialist în cărți sau critici, poate unii oameni văd ceva interesant la acel roman "Lolita", dar mie mi se pare foarte scârbos, mi s-a părut ca un jurnal al unui pedofil, de aceea nici nu am putut să citesc tot romanul

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nu e deloc ciudat:profesorul apreciaza calitatile literare ale operei respective; e acelasi lucru cu placerea ta de a viziona un film de groaza, sa spunem:daca acolo e vorba despre monstri, nu inseamna ca si tu esti monstru.

| Bitzy a răspuns:

Buna! Daca ti se pare ciudat numele(informatiii)
http://ultima-carte-citita.blogspot.com/2008/03/lolita.html
Dar daca ti se pare ciudata structura carti...fiecare om citeste ce este:))

| iEmonel a răspuns:

Nu. [ scurt si la obiect ]

| DutzyX a răspuns:

Sti despre ce este vorba in carte sau ti se pare amuzant doar numele?
*Nu cunosc cartea

| Avatar001 a răspuns:

Si profesorii sint oameni, cu obiceiurile lor.

| Tsunade99 a răspuns:

Si mie imi place carte "pipi sosetica" si cred ca am citit-o de vreo 3 ori. Asta e un lucru ciudat, nu?
Fiecare are dreptul sa aiba preferintele lui.

| GabyAdicaEu a răspuns:

Ba da, dar sa stii ca autorul acestei carti este un om foarte destept.
Lolita=Nooaba=proasta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si profesorii sunt oameni. Nu judeca dupa aparente.

Un elev critica un profesor ca are o viata personala dincolo de catedra. Nu e ciudat?