| MahimaPizza a întrebat:

Am urmatoarele intrebaribig grinaca intru la un liceu, dupa primul semestru/an scolar pot sa dau la un liceu cu profil vocational(pot sa dau proba?). Daca am media de admitere cu 20-30 de sutimi mai mica decat ultima care a fost admisa la acel liceu atunci este o mica sansa sa intru? La facultatea de litere trebuie sa dai probe la limbile straine? O diploma sau un,,act" care confirma competenta mea la o anumita limba ma va ajuta la facultate? Cat castiga cineva care lucreaza ca receptioner la un hotel, dar ghid turistic? Este de ajuns doar facultatea(+diplome legate de concursuri sau implicari in activitati legate de o limba straina) ca sa ma angajez ca translator?

1 răspuns:
| Mellie00 a răspuns:

Daca ai media mai mica decat ultimul care a fost admis poti sa-ti iei adio, si nu nu poti sa dai proba.