| Trinitygen a întrebat:

Am vazut in laboratorul de fizica multe cutii cu elemente de facut circuite (baterii, fire, becuri, intrerupatoare, etc...). Am intrebat-o pe doamna profesoara daca se gasesc aceste elemente de vanzare, a spus ca da, se gasesc, dar nu-si mai aminteste de unde le are. As vrea si eu o cutie cu elemente, daca se poate sa-mi ziceti de unde imi pot lua una!

2 răspunsuri:
| TheDaffodil a răspuns:

In magazinele de specialitate sau la raioanele pentru constructii, casa & gradina. Depinde de unde esti, in Bucuresti de exemplu gasesti in Dedeman, Bricostore sau magazine asemanatoare.

| FlaviaLove a răspuns:

Se pot cumpara din piete sau din magazine de electronicehappy