| fiona_4567 a întrebat:

Am visat o vipera care ma urmarea! am ranit-o usor! Nu m-a muscat, dar m-a urmarit in casa, si am reusit sa ma ascund intr-o camera, ce semnificatie are?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vipera - Semnificatie si interpretare in vise

visul acesta prevesteste un pericol;
prin vrednicie, atentie si prevedere, poti depasi pericolul;

primejdie, vrajmasiite vor birui;
- atacand- inselatorie, viclenie;
- dormind- amici credinciosi, prieteni rauvoitori si ascunsi;
- frumosi- pericole pentru viata psihica;
- muscandu-te- pierderi de bani;
- pierzand- te vei elibera dintr-o situatie grea;
- ucisa- nu vei ajunge in mana dusmanului;
- vazand- rauvoitori tacuti.

Potrivit traditiei orientale, vipera daca nu te ataca, ci se strecoara pe langa tine si pleaca, prevesteste faptul ca vei avea de-a face cu oameni buni. Daca vipera te inspaimanta, te ataca si chiar te musca, in viata reala vei avea de-a face cu oameni cu ganduri ascunse, care nu-ti vor binele. In traditia occidentala acst vis prevesteste un pericol ce poate fi, totusi, evitat.

3 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Vei gasi 1 milion de euro intr-o zi la usa ta.

| razzvan27 a răspuns:

Absolut nimic. daca iti e frica de serpi mai visezi lucruri de genul asta.mi se intampla si mie happy stai chill ca nu iti cade vreun meteorit in cap sau mai stiu eu ce... big grin