| SiderS a întrebat:

Salut TPU! Am avut un vis aseara despre serpi. Am visat ca eram intr-un camion mare, mai exact pe el si era o iarba imensa, in ea era un sarpe mare negru si mai era si un caine, sarpele urmarea cainele, iar cainele incerca sa ajunga la camionul care era in miscare prin iarba. Nu a fost prins de sarpe, a reusit sa scape cainele, iar sarpele a ezitat sa il mai urmareasca si a plecat, (sarpele urmarea doar cainele prin iarba). Apoi camionul a oprit sub o salcie gigantica, cainele disparuse, iar pe crengutele salciei erau pui de serpi de casa,(au cazut cam 4-5) cativa au cazut pe camion stand nemiscati, nu au muscat, nu au facut nimic doar au cazut si au ramas nemiscati apoi m-am trezit. Stiti cumva ce ar putea insemna? Am cautat si eu dar am gasit separat despre sarpe in iarba de exemplu, sau negru, sau daca te urmareste etc. Nu imi dau seama cam ce ar insemna tot ce s-a intamplat in vis. Repet sarpele nu ma urmarea pe mine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija în cine îți pui încrederea, nădejdea, fi mai vigilent, mai reticent cu unele persoane.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele chiar transmit multe chestii,dar trebuie sa ști ce semnifica și contextul detaliat. Eu am visat un volum mare de apă murdara alaltăieri și ieri mi s-a întâmplat.o nenorocire mare cu banii, știam când visezi că te afli in apa cu debit amplu și murdara vin necazuri!
Șerpii, câinii în vis denotă necazuri, nu neapărat pentru tine, poate fi și cineva din familie sau prieteni, dar poți fi vizat și tu chiar daca nu ai apărut în vis.Serpii semnifica trădare din partea cuiva cunoscut,că cineva îți vrea rău,necaz, că are planuri ostile împotriva ta,câine poate semnifica dușman, daca era mare înseamnă dușman mare, acum nu știm dacă e dușmanul tău, dar de bine nu e, contează foarte mult contextul, iar eu acum nu sunt in toane bune sa îți spun exact ce semnifica visul dar de bine nu este.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Salpe -_-

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Marele Sarpe din Insula Serpilor prin vis ti-a trimis un mesaj care tradus este asa: Nu te mai uita la filme horror si mai lasa dracului jocurile cu inpuscaturi de pe calculator!

| Skylor a răspuns:

Visele nu înseamnă nimic.

| SiderS explică (pentru Skylor):

Atunci explica-mi asta, am visat ceva odata iar peste 2 sapt s-a intamplat exact ca in vis. De 2 ori am patit asa.