| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta am examen la Postliceala AMG.
Cum sa fac sa ma pregatesc?
Imi puteti da o metoda mai usoara de invatare?
M-am gandit sa ma pun sa invat din luna octombrie, am auzit colege de ale mele ca ele cu 3.4 luni se apuca, nu acum, eu sunt o persoana de 7, ei sunt da 8.9 chiar 10 dar si eu as fi pe copiat, nu imi este ciuda pe ei.
Eu vreau sa iau o nota cat mai mare!
Pe merit!
Ce sfat sau ce metoda de invatare mai usoara pentru voi?
Va pup!
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| aneliram a răspuns:

Eu rețin cel mai ușor atunci cănd rezolv variante de teste și apoi ma corectez, fac asta după ce înțeleg materia, nu invăț papagalicește.
Referitor la obținerea unei note mari, fă cât mai multe variante, uita-te cu mare atentie la ce ai greșit sau ai avut dificultăți și dacă ai timp repetă de mai multe ori o variantă... până nu mai greșești.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Stai liniștită, oricum se copiază. Toată lumea știe asta.
Și dacă auzi în jur răspunsuri copiate și deci corecte nu o sa fii tentata sa scrii la fel adică sa copiezi?